katolicki zespół edukacyjny im. świętej Rodziny w Olsztynie

katolicka szkoła podstawowa

im. Świętej Rodziny w Olsztynie

Kalendarium szkolne

 

 

KALENDARZ ORGANIZACYJNY 2019/2020

W KATOLICKIEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ŚWIĘTEJ RODZINY W OLSZTYNIE

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2 września 2019r.
Zimowa przerwa świąteczna Bożonarodzeniowa 23 – 31 grudnia 2019r.
Koniec I semestru 17 stycznia 2020r.
Ferie zimowe 20 stycznia – 2 lutego 2020r.
Wiosenna przerwa świąteczna Wielkanocna 9 – 14 kwietnia 2020r.
Koniec II semestru 26 czerwca 2020r.
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych 26 czerwca 2020r.
Ustawowe dni wolne
  • 1 listopada 2019r.;
  •  11 listopada 2019r.;
  • 6 stycznia 2020r.;
  • 1 maja 2020r.;
  • 11 czerwca 2020r.
Dodatkowe dni wolne
  • 31 października 2019r.
  • 2–3 stycznia 2020r.
  • egzaminy klas 8 – wolne tylko kl. 6 i 7 w określone dni: 21.04.20r. kl. 6 i 7; 22.04.20r. kl. 6; 23.04.20r. kl. 7.
  • 12 czerwca 2020r.

 

 

KALENDARIUM GODZIN FORMACYJNYCH, UROCZYSTOŚCI, KONKURSÓW 2019/2020

SEMESTR II

Data: Wydarzenie: Odpowiedzialni:

LUTY

7.02.2020

 

Pierwszy piątek miesiąca – Msza Święta

Godz. 8.00 – dolny kościół

Duszpasterz i katecheci
11.02.2020 Dzień Bezpiecznego Internetu Dyrektor szkoły, wychowawcy
11.02.2020 wt. Szkolny konkurs kolęd i pastorałek – edycja II A. Szybanow
14.02.2020 Dzień Świętego Walentego Samorząd uczniowski
19.02.2020 Dzień Nauki Polskiej Dyrektor szkoły
21.02.2020 Spotkanie z członkami Związku Sybiraków  Dyrektor szkoły
26.02.2020 ŚRODA POPIELCOWA – Msza święta w dolnym kościele, GODZ. 8.15
Duszpasterz i katecheci
28.02.2020 Droga Krzyżowa Duszpasterz i katecheci

MARZEC

Godz. 8.00     W każdy piątek spotykamy się na DRODZE KRZYŻOWEJ

dolny kościół, ul. Wyszyńskiego 11

marzec

Konkurs literacki „Spieszmy się kochać ludzi”

do 2 marca – przyjmowanie prac konkursowych

do 30 marca – ogłoszenie wyników, przyznanie nagród

M. Rutkowska
2.03.2020 (pn) Dzień Żołnierzy Wyklętych

P. Kralewski

K. Kubacz

  Wyjazd wybranych klas do Izby Pamięci (kl. IV, Va, Vb) E. Żurawlew
6.03.2020 Pierwszy piątek miesiąca – Msza Święta, Droga Krzyżowa

Godz. 8.00 – dolny kościół

Duszpasterz i katecheci
13.03.2020 Droga Krzyżowa Duszpasterz i katecheci
16-17-18.03 2020 (pn-wt-śr)

REKOLEKCJE SZKOLNE WIELKOPOSTNE

Prowadzenie: ks. Bartłomiej Przybylski SDB

Ks. R. Czerwiński

A. Zakrzewska, K. Kubacz

19.03.2010 (czw)

* Dzień Świętego Patryka

* Konkurs “KANGUR MATEMATYCZNY 2020”

K. Cudnik, J. Srokosz,
M. Chodorowska

A. Surażyński

20.03.2020 Droga Krzyżowa Duszpasterz i katecheci
do 20.03.2020 Konkurs plastyczny „100-lecie urodzin Jana Pawła II” K. Kubacz
27.03.2020 Droga Krzyżowa Duszpasterz i katecheci
28.03.2020 (sob)

III TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Konkurs plastyczny „Kraina szachów”

E. Drabik,

K. Rutynowska

KWIECIEŃ

1 – 2.04.2020 Warsztaty Ozdób Wielkanocnych
3.04.2020 Pierwszy piątek miesiąca – Msza Święta, Droga Krzyżowa

Godz. 8.00 – dolny kościół

Duszpasterz i katecheci
WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA  9 – 14 kwietnia 2020 r.
17.04.2020 OBCHODY ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ

A. Szybanow,

K. Balukiewicz

24.04.2020

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja;

NMP Królowej Polski

J. Gełdon

MAJ

8.05.2020 PREZENTACJA PATRONA KLASY II A – ŚW. STANISŁAW KOSTKA I. WITKOWSKA
15.05.2020 PREZENTACJA PATRONA KLASY III A  – ŚW. FRANCISZEK
I HIACYNTA
 
KATARZYNA RUTYNOWSKA
18.05.2020 (pn) 100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II K. Kubacz, M. Rutkowska, A.Szybanow, K.Balukiewicz
22.05.2020 PREZENTACJA PATRONA KLASY VB – BŁ. EDMUND BOJANOWSKI I. WNUK

24.05.2020

(nd)

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ – klasa IV

godz. 11:30 – parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka

K. Kubacz
29.05.2020 PREZENTACJA PATRONA KLASY VII – ŚW. URSZULA LEDÓCHOWSKA J. SROKOSZ

31.05.2020

(nd)

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

KLASY III A  i  III B

godz. 10:00 – parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka

K. Kubacz

CZERWIEC

3.06.2020 (śr) Beatyfikacja Kard. S. Wyszyńskiego E. Żurawlew, K. Kubacz
5.06.2020

Pierwszy piątek miesiąca – Msza Święta

Godz. 8.00 – dolny kościół

Duszpasterz i katecheci
12.06.2020 (pt) WOLNE   (11.06 czw. – Boże Ciało)
19.06.2020 PREZENTACJA PATRONA KLASY III B – ŚW. RITA E. DRABIK
26.06.2020 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO   

 

 

 

 

 

KALENDARIUM GODZIN FORMACYJNYCH, UROCZYSTOŚCI, KONKURSÓW 2019/2020

SEMESTR I 

Data: Uroczystości/Spotkania: Odpowiedzialni:

W  R  Z  E  S  I  E  Ń

6.09.2019  Pierwszy piątek miesiąca – Msza Święta Duszpasterz i katecheci
13.09.2019 Spotkania w klasach z osobami wspominającymi II wojnę światową wychowawcy
15–21.09.2019 IX Tydzień Wychowania Na katechezach
20.09.2019 Spotkania w klasach z osobami wspominającymi II wojnę światową wychowawcy
27.09.2019 Spotkanie z pielgrzymem – ks. Piotr Dernowski   Ks. R. Czerwiński
28.09.2019 Pielgrzymka szkolna do Gietrzwałdu  Duszpasterz, katecheci, wychowawcy klas 

IV tydz. września

 – I tydz. października

Wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz wybory opiekuna SU

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

– K. Kubacz 

P  A  Ź  D  Z  I  E  R  N  I  K 

Godz. 7.30 – cały miesiąc odmawiamy   RÓŻANIEC   (sala nr 23)

4.10.2019

Pierwszy piątek miesiąca – Msza Święta

Godz. 8.00 – dolny kościół 

Duszpasterz i katecheci
11.10.2019  PREZENTACJA PATRONA KLASY II A – ŚW. STANISŁAW KOSTKA   I. WITKOWSKA
13–20.10.2019

Tydzień Papieski: XIX Dzień  Papieski – gazetka 

Hasło: Wstańcie, chodźmy!

K. Kubacz
14.10. 2019 

Dzień Edukacji Narodowej

Godz. 8.00 – Msza Święta 

K. Kubacz
15.10.2019

Ślubowanie klas 1a i 1b – razem

Jednocześnie nadanie patrona klasie 1b bł. Reginy Protmann

Wspólna prezentacja patronów: św. Katarzyna Aleksandryjska (1a) i bł. Regina Protmann (1b) – będziemy gościć ss. Katarzynki z Braniewa

Dyrektor Szkoły,

M. Dobkowska,

P. Baranowska

18.10.2019 PREZENTACJA PATRONA KLASY VI B – ŚW. O. PIO D. BORUCH
20-26.10.2019

Tydzień misyjny – gazetka na holu

Kiermasz ciast – cel misyjny

K. Kubacz 

H. Zawistowicz

A. Ozygała

25.10.2019

RÓŻANIEC MISYJNY

Lub PREZENTACJA PATRONA KLASY VIII A – ŚW. JAN PAWEŁ II

Ks. R. Czerwiński
31. 10. 2019 WOLNE – dzień dyrektorski    31.10.2019 r.  

L  I  S  T  O  P  A  D 

8.11. 2019 Obchody Odzyskania Niepodległości  
15.11.2019 PREZENTACJA PATRONA KLASY VI A – ŚW. TERSKA OD DZIECIĄTKA JEZUS A. SZYBANOW
22.11.2019 PREZENTACJA PATRONA KLASY IV A – ŚW. FAUSTYNA KOWALSKA M. RUTKOWSKA
29.11.2019 Dzień Wolontariatu – gość z Caritasu

A. Stankiewicz,

Ks. R. czerwiński

G  R  U  D  Z  I  E  Ń 

Godz. 7.30 – RORATY   (sala nr 23)

2.12.2019 Kiermasz dla Sióstr Karmelitanek ze Spręcowa  

6.12.2019

 

Pierwszy piątek miesiąca – Msza Święta

Godz. 8.00 – dolny kościół

Duszpasterz i katecheci

6.12.2019

 

Mikołajki:

Klasowe skromne uroczystości – obdarowywanie się podarkami; „I Ty możesz zostać  Św. Mikołajem” – Zbiórka darów potrzebującym  

  

Koło Caritas

A. Stankiewicz 

13.12.2019 REKOLEKCJE ADWENTOWE – prowadzi ks. R. Czerwiński

Ks. R. czerwiński

K. Kubacz

20.12.2019

Szkolny opłatek:

1)     Życzenia świąteczne na holu szkoły:

·      I piętro: klasy I–III

·      nowa część szkoły: klasy IV–VIII

Każda klasa przygotowuje 1 kolędę wokalnie
i instrumentalnie – wspólne śpiewanie inspirowane przez daną klasę

2)      Życzenia świąteczne w gronie klasowym
z wychowawcą przy stole wigilijnym (skromnym)

 
 
ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA 23 – 31 grudnia 2019 r. 
 

S  T  Y  C  Z  E  Ń

  WOLNE – dni dyrektorskie      2 – 3.01.2020 r.   

10.01.2020

 

ŚWIĘTO PATRONALNE SZKOŁY:

8.30 Msza św. w dolnym kościele

Jasełka  szkolne 

Dyrektor szkoły,

Duszpasterz, katecheci KSP i LO, wychowawczy 

 

 

FERIE ZIMOWE      20 stycznia – 2 lutego 2020 r.