katolicki zespół edukacyjny im. świętej Rodziny w Olsztynie

katolicka szkoła podstawowa

im. Świętej Rodziny w Olsztynie

OBCHODY   ŚWIĘTA   NIEPODLEGŁOŚCI

Tego roku – 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – społeczność szkolna obchodziła przez dwa dni – w ostatni dzień roboczy przed głównymi uroczystościami oraz 11 listopada, uczestnicząc w Wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Najpierw świętowaliśmy 8 listopada 2019 r. – na terenie placówki. Wspominaliśmy tych, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz polegli za Jej wolność. Rano cała społeczność szkolna uczestniczyła w akademii niepodległościowej – montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów starszych klas pod przewodnictwem wychowawczyń: pani Anny Szybanow i pani Krystyny Balukiewicz. Następnie – przez włączenie się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu” – zorganizowaliśmy, o symbolicznej godz. 11:11, wspólne śpiewanie hymnu narodowego. W tym celu ustawiliśmy się, tworząc kształt granic naszej Ojczyzny oraz trzymając białe i czerwone kartki symbolizujące flagę Polski. Na koniec zapaliliśmy znicz przy szkolnej, pamiątkowej tablicy „Dąb Pamięci” – okazując wdzięczność tym, którzy oddali życie za wolność naszego kraju.

 

Bez tytułu

 

Delegacja społeczności szkolnej – uczniowie z pocztem sztandarowym oraz dyrektorzy Katolickiej Szkoły Podstawowej i XIII Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego im. Świętej Rodziny – włączyła się także 11 listopada 2019 r. w Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Olsztynie. Wzięliśmy najpierw udział we Mszy świętej, sprawowanej pod przewodnictwem abpa Józefa Górzyńskiego w intencji ojczyzny w konkatedrze św. Jakuba. Następnie uczestniczyliśmy w przemarszu kampanii honorowych i pocztów sztandarowych z konkatedry na Plac Solidarności oraz toczących się tam uroczystościach. Przed pomnikiem Wolności Ojczyzny delegacja dyrektorów placówek i Stowarzyszenia Świętej Rodziny złożyła wiązankę kwiatów.