x

Autor: admin

MAJÓWKA Z FLAGA W TLE

30 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i upominków za konkurs "Majówka z flagą w tle" organizowany przez Przedszkolne Miejskie nr 2 w Olsztynie. Prace konkursowe naszych przedszkolaków z grupy 5-latków - Natalii W. (II miejsce) i Barbary P. (wyróżnienie) zostały zauważone i nagrodzone. Dziękujemy Pani Emilce za artystyczną opieką przy powstawaniu prac. A dziewczynkom jeszcze raz gratulujemy włożonego wysiłku oraz dobrej zabawy przy tworzeniu prac.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

W środę 6 maja nasze przedszkole odwiedzili strażacy. Dzieci miały okazję poznać ich trudną i odpowiedzialną pracę. Dowiedzieliśmy się, czym zajmują się nasi goście oraz przypomnieliśmy sobie, jak unikać różnych zagrożeń. Wszyscy mieli okazję zobaczyć z bliska wóz strażacki wraz z wyposażeniem. Każdy z nas mógł także wejść do środka wozu i poczuć się przez moment jak prawdziwy strażak. Natomiast w piątek 8 maja bawiliśmy się z wykorzystaniem sprzętu pożyczonego

TYDZIEŃ EKOLOGICZNY

W dniach: 20-25 kwietnia nasze przedszkole obchodziło Tydzień Ekologiczny. W tym czasie przypominaliśmy sobie, co to znaczy: ,,dbać o przyrodę”. Na podstawie zabaw, obserwacji i doświadczeń doskonaliliśmy kompetencje przyrodnicze. Obejrzeliśmy teatrzyk o Eko-Kapturku, bawiliśmy się makietą lasu, wykonaliśmy odznaki Małego Ekologa oraz graliśmy na samodzielnie zrobionych recyklingowych instrumentach. Przypomnieliśmy sobie, dlaczego należy oszczędzać wodę, energię i papier i ćwiczyliśmy zasady segregacji śmieci. 3-latki odwiedziły Muzeum Przyrody, zaś 5- i 6-latki

ŻYCZENIA

„Wy wszyscy, którzy gdziekolwiek wstępujecie w mroki śmierci, słuchajcie: Chrystus zmartwychwstał!” Jan Paweł II, Orędzie wielkanocne Urbi et Orbi 1983 W imieniu całej społeczności Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny w Olsztynie życzymy, aby orędzie Jana Pawła II stanowiło nieustanny impuls do bycia misjonarzem niosącym wartość życia w Bogu. Niech głoszenie Chrystusowego zwycięstwa życia nad śmiercią i cierpieniem rozjaśnia trud codziennej egzystencji oraz napełnia nasze serca radością, wiarą i pokojem.

KAPELUSZ PANI WIOSNY

Dnia 20 marca w grupie 3-latków odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Kapelusz/wianek Pani Wiosny”. Od samego rana dzieci z radością oglądały swoje prace oraz podziwiały pomysły kolegów i koleżanek. Konkurs sprawił dzieciom dużo radości i był okazją do wspólnej zabawy oraz rozwijania wyobraźni. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone za swoje starania i otrzymały drobne upominki.