x

Autor: admin

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca w naszym przedszkolu gościła beztroska zabawa i uśmiech. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla naszych wychowanków dzień pełen niezapomnianych atrakcji. Dzieci tworzyły i podziwiały tęczowe, gigantyczne bańki mydlane, które wypełniły całe niebo i wywołały ogromny zachwyt. Na chwilę mogły się przenieść do świata fantazji i zmienić się w ulubione postacie dzięki profesjonalnemu malowaniu twarzy. Radości dopełniły balonowe animacje, podczas których każdy przedszkolak otrzymał skręconego z balonów zwierzaka. Na

KAPLICZKI MARYJNE

W maju zazieleniły się łąki, a przedszkolaki poznały tradycję, która związana jest szczególnie z naszym regionem: modlitwę przy maryjnej kapliczce. W każdej z sal codziennie rano przez cały maj dzieci szczerze modliły się do Matki Boskiej, prosząc o pokój i błogosławieństwo dla nas i całego świata.

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL TAŃCÓW I PIEŚMI LUDOWYCH

Dnia 21 maja 2026 roku, Przedszkole im. Św. Rodziny, było organizatorem Międzyprzedszkolnego Festiwalu Tańców i Pieśni Ludowych. Wydarzenie, to odbyło się, na hali sportowej w Warmińsko – Mazurskim Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej. W festiwalu wzięło udział 11 przedszkoli, w tym gospodarze wydarzenia. Cele festiwalu, to m.in. pielęgnowanie polskich tradycji i ochrony dziedzictwa narodowego, propagowanie kultury ludowej wśród dzieci, rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz aktywizacja lokalnych społeczności. Mali artyści zaprezentowali się

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

15.05 dzieci z grupy 4latków udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filii nr 9 na specjalnie przygotowane zajęcia. Przywitała nas pani bibliotekarka, która zapoznała nas ze sposobem wypożyczania książek. Dzieci zostały oprowadzone po bibliotece i z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach. Jednak głównym tematem zajęć były bociany i przypadający 31 maja Dzień Bociana. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o bocianie Janku i jego przygodach. Miały okazję

TYDZIEŃ O KOSMOSIE

W grupie 3-latków odbył się pełen odkryć Tydzień Kosmiczny. Dzieci poznały tajemnice kosmosu – rozmawialiśmy o Księżycu, planetach, gwiazdach oraz astronautach. Przedszkolaki wykonywały księżycowe prace plastyczne, tworzyły własne rakiety oraz sensoryczną galaktykę. Nie zabrakło także kosmicznych zabaw muzycznych. Każdego dnia dzieci odpoczywały pod kosmicznym niebem.