x

Autor: admin

DO HYMNU

Dzień 7 listopada o godzinie 11:11 był dla naszej społeczności przedszkolnej dniem bardzo szczególnym, bowiem mogliśmy z innymi dziećmi ze szkół i przedszkoli w Polsce włączyć się do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości śpiewając hymn Polski w swoich placówkach. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Przyjmując postawę „na baczność” odśpiewały o godzinie 11:11 hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Postawą swoją wyraziły szacunek dla żołnierzy poległych

ZDROWE ZUCHY

W ostatnim tygodniu 4-latki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowia. Gościliśmy m.in. mamę naszego kolegi Kuby, która przypomniała nam w bardzo ciekawy sposób, jak dbać o zęby. Obchodziliśmy też Dzień Kanapki. Z tej okazji utrwalaliśmy wiedzę o zdrowym odżywianiu i wykonaliśmy samodzielnie kolorowe kanapki na śniadanie. Oczywiście, ćwiczyliśmy też solidnie w trakcie zajęć gimnastycznych, bo przecież... w zdrowym ciele, zdrowy duch - wie już o tym mały zuch!

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

„Dzień Postaci z Bajek” trzylatki i ich panie świętowały przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Można było spotkać księżniczki, Myszki Minnie, strażaków, policjanta, super bohaterów, Tomka. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw. Ten dzień był dla nas niezwykle kolorowy i radosny.

URODZINY OJCZYZNY

"Dziękuję Polsko, Ojczyzno moja, za to że jesteś i ja jestem Twoja. Kocham Cię Polsko mocno i szczerze, bo jestem Polakiem i w ciebie wierzę." Dzieci z grup 5- i 6-latków zaprezentowały przedstawienie związane z obchodami 11 listopada. Przedszkolaki poprzez wiersze, piosenki i tańce przypomniały nam dorosłym i dzieciom m.in. symbole narodowe, znaczenie barw narodowych, historyczne fakty oraz znaczenie wolności dla Polaków. Dziękujemy raz jeszcze za trud włożony w przygotowanie

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 4 listopada. Dla większości dzieci był to pierwszy, ważny występ. Najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne przed swoimi rodzicami oraz złożyły uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania, po którym dzieci otrzymały drobne upominki i dyplomy. Witamy w gronie przedszkolaków !