x

28 listopada 2023

WARSZTATY KULINARNE- MAMA Z CÓRKĄ

“Czas matki i córki to prawdziwe szczęście”

W dniach 21 i 22 listopada 2023r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne dla mam i córek. Warsztaty były jednym z zadań projektowych „ Moja Ojczyzna- Moja Rodzina” realizowanego w ramach Programu Wsparcia Edukacji ustanowionego przez Ministra Edukacji i Nauki.
Na warsztaty zgłosiły się mamy z córkami w wieku 3-6 lat. Celem spotkania było zdobycie umiejętności praktycznych związanych z komunikacją między rodzicem a dzieckiem, nauka samodzielności oraz przeznaczenie tego czasu tylko dla dziecka.
Warsztaty były przeprowadzone na wzór lubianego programu telewizyjnego „ MasterChef”, była zorganizowana sala – spiżarnia, gdzie samodzielnie dzieci pobierały produkty, była sala wykonania i dekorowania pysznych warmińskich ciasteczek Begielek ,również trzecim pomieszczeniem była sala do wykonania pudełeczek dekoracyjnych do zapakowania ciasteczek jako niespodzianki dla tatusiów. Zadaniem mam było tak wydawać polecenia, żeby dzieci wykonały według przepisu ciasteczka. Dobra zabawa i nauka skończyła się rozdaniem certyfikatów „ Mały Kucharza”, było dużo uścisków i słodkich słów od mam dla swoich córek.