x

17 maja 2021

DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI- 6 latki

Nie każdy wie, że 15 maja to ogólnopolski Dzień Niezapominajki, dlatego przedszkolaki obchodziły to święto w piątek. Dzieci tego dnia przyszły ubrane na niebiesko.

Bukieciki niezapominajek panny dawały kawalerom, którzy wybierali się w podróż lub rozpoczynali służbę w wojsku. W ten sposób te niepozorne, ale piękne kwiatki stały się symbolem pamięci i miłości, która pokona wszelkie przeszkody. Ten polski kwiatek – mówi skromnie – nie zapomnij o mnie! Przy białej korze naszych brzóz, kiedy budzi się wiosna niezapominajki zachwycają wielu -w lasach, przy bagnach, a także w ogrodach, na działkach, rabatach i wazonach.

W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.